UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пояснили, навіщо кити вистрибують з води

На думку дослідників, стрибки і звуки, які їх супроводжують, використовуються китами для комунікації.

Вчені заявили про те, що стрибки над водою і шум, який їх супроводжує, є частиною соціальної поведінки китів-горбачів і використовуються їхніми групами для спілкування одна з одною. Висновки дослідників опубліковані в журналі Marine Mammal Science.

У ході дослідження вчені проаналізували поведінку 94 груп горбатих китів, проводячи акустичний моніторинг і стежачи за даними про умови, що оточували їх. Виявилося, що кити активно вистрибують з води тільки в тому випадку, якщо в радіусі чотирьох кілометрів від них знаходиться інша група горбачів. Якщо ж у межах цієї території інших китів не спостерігається, то така активність різко спадає.

На думку дослідників, це вказує на те, що стрибки і звуки, які їх супроводжують, є інструментів комунікації між окремими групами і всередині групи китів.

Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.