UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пояснили аномальні результати радянської місії до Венери

Незвичайні результати пов'язали зі зміною хімічного складу шарів газової оболонки планети.

Вчені пояснили незвичайні результати спостережень, які були зроблені радянською станцією "Вега-2" в атмосфері Венери. Про висновки дослідників повідомляє Nature Geoscience.

Різкі перепади температури, виявлені радянською станцією на висоті нижче семи кілометрів від поверхні Венери, фахівці пояснили зміною хімічного складу шарів газової оболонки планети. Причини, за якими в атмосфері Венери існують подібні умови, що раніше не були відомі.

В газовій оболонці Венери переважають вуглекислий газ і азот. На думку дослідників, концентрація останнього різко знижується на висоті нижче семи кілометрів. Починаючи з висоти в 12 кілометрів, при температурах 700 кельвінів і тиску 75 бар, речовина в атмосфері Венери веде себе як надкритична рідина.

Вчені не можуть пояснити, чому вміст азоту починається знижуватися біля поверхні планети. Одним з пояснень спостережуваного автори вважають конвекцію. Якщо ця гіпотеза вірна, то вміст азоту в газовій оболонці небесного тіла на 15% нижче, ніж вважалося раніше. До таких висновків автори прийшли в ході теоретичних розрахунків та експериментального моделювання умов атмосфери Венери.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розробляють станції для дослідження Венери. Згідно до задуму вчених, вони будуть схожі на дирижаблі і будуть літати в атмосфері планети на безпечній для людини висоті. На борту кожної венеріанської станції буде по два астронавти. Експедиція триватиме 30 днів, після чого дослідники будуть повертатися на Землю.