UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пов'язали вимирання гігантських травоїдних з пожежами

Зникнення травоїдних лісів таких наслідків не мало.

Вчені з Єльського університету заявили про те, що вимирання мамонтів та інших великих травоїдних, які паслися на відкритому просторі, викликало масштабні пожежі. А ось вимирання мастодонтів та інших травоїдних лісів – ні, повідомляє Naked science.

Багато великих травоїдних, які служили важливою частиною давньої екосистеми, зникли з Землі протягом останніх десятків тисяч років. До вимирання мамонтів, довгорогих бізонів, мастодонтів, диких коней та інших найбільших ссавців привели, які паслися в степах, преріях, савані та тундрі, призвели зміни клімату, поява більш досконалих конкурентів та вплив людини. У новій статті вчені продемонстрували, що пізніше цими територіями прокотилися масштабні пожежі.

Читайте також: Вимирання мамонтів зв'язали з ростом вологості

Дослідники склали детальний список великих травоїдних ссавців, які вимерли 6-50 тисяч років тому на чотирьох континентах з великими просторами пасовищ. Згідно зі статистикою, найсильніше процес вимирання торкнувся Південної Америки, де зникло 83% таких видів, і Північної Америки (68% видів). У Австралії вимерло лише 44% травоїдної фауни, а Африці – 22%.

Потім вчені зіставили терміни зникнення пасовищних ссавців з даними про давні пожежі. Виявилося, що присутність ключових травоїдних корелювала з поширенням пожеж, які скрізь активізувалися після вимирання. Найсильніше вогонь торкнувся Північної та Південної Америки, а в Африці вони посилилися незначним чином.

Вимирання мастодонтів та інших травоїдних, які жили в лісах, такого ефекту не мало. Вчені показали, що зникнення таких тварин, як мастодонти, дипротодони та гігантські лінивці, не призводило до суттєвого поширення лісових пожеж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені зі Стокгольмського університету секвенували ДНК 14 вовняних носорогів та з'ясували, чому вимерли ці тварини. Вважалося, великі тварини давнини вимерли через поширення людей та їхнього мисливського способу життя, але тепер виявилося, що це не так.