UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пов'язали вплив шуму з ризиком виникнення інфарктів і інсультів

Постійний вплив шуму активує ділянку мозку, яка відповідає за реакцію на стрес.

Вчені з Массачусетської лікарні загального профілю заявили про те, що постійний вплив шуму, наприклад, проживання біля траси або аеропорту, пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, інфарктів і інсультів, оскільки активує ділянку мозку, яка відповідає за реакцію на стрес, повідомляє MediicalXpress.

У ході дослідження вчені вивчили дані 499 осіб, середній вік яких склав 56 років. Добровольцям було проведено позитронно-емісійну комп'ютерну томографію мозку і кровоносних судин. Крім того, дослідники виміряли рівень шуму поряд з місцем постійного проживання добровольців. Також вчені визначили активність мигдалеподібного тіла – області мозку, яка бере участь у регуляції стресу і емоційних реакціях.

На початковому етапі у жодного з учасників не було зафіксовано серцево-судинних захворювань або раку. Протягом наступних п'яти років у 40 з них стався інфаркт або інсульт. Дослідники встановили, що у тих, хто жив в умовах підвищеного шумового забруднення, активність мигдалеподібного тіла та рівень запалення артерій були вищими. Крім того, ризик виникнення інфаркту або інсульту у таких людей був в три рази вищим, ніж у тих, хто жив в більш спокійній обстановці. Цей ризик зберігався навіть після того, як вчені відкинули інші чинники, що підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, наприклад, забруднення повітря, діабет, куріння чи високий рівень холестерину.

Раніше вчені заявили про те, що хронічний стрес призводить до змін у структурі та пошкодження нервових клітин у мозку. Особливо це стосується мигдалеподібного тіла – центру емоцій і пошуку зовнішніх загроз.