Вчені з команди місії "Хаябуса-2" заявили про те, що свою незвичайну форму астероїд Рюгу отримав у минулому, коли обертався набагато з більшою кутовою швидкістю, ніж зараз. Як повідомляє N+1, це призвело до початку процесів перебудови структури поверхні.
Знімки поверхні астероїда Рюгу, отримані автоматичною міжпланетною станцією "Хаябуса-2", допомогли виявити унікальні відмінності в його структурі. На перший погляд, форма астероїда симетрична відносно осі обертання, що проходить перпендикулярно екваторіальному хребту, проте в поздовжніх напрямках можна виділити східні та західні регіони. Останні відносно гладкі, що говорить про менші ударні впливи. Крім того, кут, утворений північною і південною сторонами екваторіального хребта, різний у різних регіонах.
У ході дослідження вчені провели ряд моделювань, які дозволили їм визначити, як астероїд отримав свою незвичайну форму. На думку дослідників, асиметрична деформація астероїда мала місце в минулому, коли він обертався навколо своєї осі значно швидше, ніж зараз, і період обертання становив 3-3,5 години. В цьому випадку ініціатором початку процесів перебудови структури поверхні могли стати ударні впливи, зсуви або внутрішні неоднорідності, утворені в ході процесу вторинної аккреції речовини на астероїд після руйнування його батьківського тіла.
"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.
Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.