Вчені з Інституту нейробіології при Тюбінгенському університеті заявили про те, що їм вдалося виявити у ворон здатність суб'єктивно переживати події зовнішнього світу і власного життя. А це, в свою чергу, є важливим маркером свідомості, повідомляє Naked science.
Вчені з'ясували, що чорні ворони при виконанні певних завдань демонструють нейронну відповідь, яка корелює з їхнім сприйняттям стимулу. Дослідники вважають, що ця активність є значущим маркером свідомості.
У процесі дослідження вчені провели експеримент, під час якого ворони повинні були кивати головою при появі певного візуального стимулу на екрані. Птахам показували яскраві кольорові геометричні фігури, які були досить однозначні з точки зору сприйняття. У деяких випадках фігур не було взагалі, тому ворони повинні були подати знак про їхню відсутність. А деякі стимули були незначними: у випадку з одним і тим же слабким стимулом ворони іноді показували, що бачили його, або ж повідомляли про зворотне.
У той час як птахи реагували на такі візуальні подразники, вчені оцінювали одноклітинну активність 480 нейронів у їхньому мозку. В процесі вони з'ясували, що, коли ворони сигналізували про побачену фігуру, їхні клітини були активні в період між пред'явленням стимулу і поведінковою реакцією. Якщо вони ніяк не реагували, то і сплесків нейронної активності не спостерігалося. «Наш звіт про чорних ворон помітно схожий на результати аналізу кори головного мозку приматів, де початковий цикл активності теж в основному пов'язаний з "несвідомим зором", тоді як активність, корелює зі свідомістю, йде з затримкою після пред'явлення стимулу", - зазначили вчені.
Дослідники стверджують, що могли навіть передбачити суб'єктивне сприйняття стимулу воронами, спираючись на активність їхнього мозку. Вчені вважають, що витоки свідомості - здатність суб'єктивно переживати події зовнішнього світу і власного життя - можуть виявитися більш давніми і поширеними в тваринному світі, ніж здавалося досі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з`ясували, що ворони здатні до складного поетапного планування своїх дій. Птахам успішно вдалося впоратися зі складним тестом вчених, який передбачав аналіз ситуації і пошук її поетапного вирішення.