На цьому тижні в Мексиці недалеко від міста Акапулько стався землетрус магнітудою 7,1, в результаті якого загинула мінімум одна людина. Він супроводжувався загадковими спалахами, які в соцмережах назвали «вогнями землетрусу», повідомляє Forbes.
Такі явища спостерігалися і раніше до або після землетрусів. Їх описують як короткі спалахи, вогняні кулі або навіть «полум'я з-під землі». Більшість сейсмологів не сприймають інформацію про «вогні землетрусу» всерйоз, ніяких фізичних підтверджень існування цього феномена на даний момент немає.
За словами геолога Девіда Брессана, «вогні землетрусів», які спостерігалися в Мексиці, були всього лише спалахами коротких замикань і вибухів трансформаторів, які відбивалися на хмарах. Таке вже спостерігалося в 2017 році, коли в Мехіко стався найсильніший землетрус за останні роки.
Брессан також додає, що, навіть незважаючи на те, що не існує доказів існування «вогнів землетрусів», ця подія не виходить за межі екстремальних геологічних подій. Спалахи світла можуть викликати електромагнітні явища в атмосфері. В тектонічно активних регіонах електричні заряди можуть накопичуватися в деформованих породах, а під час землетрусів вивільнятися у вигляді іскри.
Накопичена енергія може також іонізувати атоми кисню під землею. «Вогні землетрусів» можуть бути великими хмарами газу, освіченими іонізованими частинками, що вивільнилися в результаті землетрусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Каліфорнійського технологічного інституту заявили про те, що їм вдалося розкрити натрієву загадку астероїда Фаетон. Зближуючись з Сонцем, небесне тіло нагрівається, натрій в його глибині починає випаровуватися, що робить астероїд яскравішим і змушує викидати уламки.