Вчені з Брістольського університету з'ясували, чому крокодили так мало змінилися з часів динозаврів. За словами дослідників, швидкість еволюції крокодилів дуже низька. Крім того, вони встигли сформувати тулуб, який допомагає їм нормально функціонувати незалежно від зовнішніх змін і катастроф, повідомляє Naked science.
Останки родичів крокодилів знаходять в породах віком 200 мільйонів років. Крокодили епохи динозаврів виглядали дуже схожими на сучасних родичів: з витягнутими мордами, потужними хвостами, лускою і характерною ходою.
Щоб зрозуміти, що впливало на еволюцію крокодилів, вчені оцінили розміри і форму тіла древніх рептилій. Дослідники також побудували філогенетичне дерево, що відображає еволюцію рептилій.
Аналіз показав, що крокодили слідують моделі еволюції, відомій як «переривчаста рівновага». Тобто тварини знайшли оптимальний для себе стан і підтримують його, доки довкілля не змусить їх адаптуватися до нових умов. Тому швидкість еволюції рептилій зазвичай низька, але іноді вони розвиваються швидко, реагуючи на зміну середовища. Зокрема, це відбувається, коли теплішає клімат. В цей час розмір їхнього тулуба збільшується. Крім того, повільна еволюція вплинула на різноманітність видів крокодилів.
Більше того, крокодили сформували тіло, яке доволі ефективне і підходить для різних кліматичних умов. Отже, їм не доводиться еволюціонувати, щоб вижити. Ця універсальність може пояснити, чому крокодили вижили після падіння метеорита, коли динозаври загинули.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.