UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені планують створити штучну підшлункову залозу до 2018 року

Альтернативою штучної підшлункової залози є пересадка цього органу.

Представники Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету заявили про те, що штучна підшлункова залоза – пристрій, який контролює рівень глюкози в крові у пацієнтів з цукровим діабетом першого типу, а потім автоматично регулює рівень інсуліну, що потрапляє до організму, буде готова до 2018 року. Повідомлення про це було поширене Science Daily.

На даний момент дослідники відпрацьовують точність роботи пристрою і вивчають можливості кібербезпеки. Існуючі сьогодні медичні технології включають окремо інсулінову помпу для доставки інсуліну в організм і глюкометр для вимірювання рівня глюкози в органічних рідинах. Штучна підшлункова залоза, за словами розробників, замкне ці технології "в один контур".

Потреба в інсуліні для кожного хворого індивідуальна. Пацієнт повинен постійно контролювати рівень цукру, щоб переконатися, що у нього не станеться гіперглікемія (надлишок цукру в крові) або гіпоглікемія (нестача цукру). Обидва ці ускладнення можуть призвести до серйозних пошкоджень кровоносних судин і нервових закінчень і в результаті – до проблем з серцево-судинною системою.

Альтернативою використання штучної підшлункової залози є трансплантація цього органу. Разом з тим, в цьому випадку реципієнту необхідно приймати ліки, які будуть придушувати його імунну систему.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники з Ліверморської національної лабораторії розробили метод 3D-друку кровоносних судин, які через деякий час починають самостійно обростати капілярами.