UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені планують створити апарат, який віддалиться на рекордну відстань від Землі

Апарат Interstellar Probe відлетить на відстані 1000 астрономічних одиниць від Сонця.

Американські та європейські вчені заявили про плани побудувати апарат Interstellar Probe, який подолає відстань, набагато більшу, ніж зонди «Вояджер». Як повідомляє Європейський союз наук про Землю, апарат повинен відлетіти на відстані 1000 астрономічних одиниць (відстань від нашої планети до Сонця) від зірки.

За словами дослідників, отримані Interstellar Probe дані допоможуть нам краще зрозуміти будову Сонячної системи, а також формування геліосфери. Крім того, за його допомогою вони хочуть дізнатися, як наша система виглядає з боку.

На даний момент команда з 500 вчених і інженерів з усього світу вивчає те, якими характеристиками повинен володіти такий апарат. За його допомогою вони хочуть зрозуміти, як плазма Сонця взаємодіє з оточуючим газом, щоб створити геліосферу, що знаходиться за геліосферою і як вона виглядає. Місія сподівається отримати «знімки» геліосфери.

В кінці цього року команда місії представить свої напрацювання NASA, яке має схвалити проєкт. У разі схвалення, запуск місії запланований на 2030 рік, на досягнення кордонів геліосфери потрібно 15 років. Вчені сподіваються, що місія апарату триватиме 50 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Учені випробували сонячну панель, яка збирає енергію в космосі

"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). Загалом з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, "Вояджер-1" пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонії-238), дозволять апаратам серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок з Землею буде втрачений.