Американські вчені імплантували мишам клітини мозку людини для того, щоб простежити за тим, як зміниться поведінка гризунів. Органоїди людського мозку, розміри яких можна порівняти із сочевичним зерном, дослідники виростили в лабораторії. При цьому, "міні-мозок" частково замінив мишам їхній власний. Про свій експеримент дослідники повідомили в журналі Nature Biotechnology.
Як відзначають вчені, органоїд не тільки прижився, але і почав розвиватися. Через 233 дні після початку експерименту їхню структуру і зрілість можна було порівняти з мозком новонародженого.
Поведінка мишей з "людським" мозком нічим не відрізнялася від звичайної. Спочатку вони стали краще проходити тест на пам'ять, але в підсумку повернулися до стандартних для них показників.
Вчені вважають, що результати дослідження можуть зробити революцію в регенеративній медицині: вирощені клітини можна буде використовувати для імплантації людям.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.