Вчені зі Столичного медичного університету в Пекіні розповіли про декілька випадків зараження коронавірусом пацієнтів, у яких вже були нейтралізуючі антитіла. Вони не врятували хворих не тільки від реінфекції, а й від появи симптомів хвороби. Чому антитіла не спрацювали, поки неясно, повідомляє N+1.
З кінця січня по кінець квітня 2020 року вчені спостерігали за 273 пацієнтами з COVID-19, у 28 з них вони запідозрили повторне зараження. У шести випадках секвенування підтвердило, що в організм дійсно потрапив новий варіант коронавірусу, генетично відмінний від попереднього. У п'яти пацієнтів цей новий варіант ніс в собі мутацію D614G, яка на той час з'явилася відносно недавно, а зараз зустрічається вже на більшій частині планети.
Інтервал між одужанням і новим зараженням склав від 19 до 57 днів. У жодного з пацієнтів не було підозри на імунодефіцит, але лікарі не знайшли у них відмінностей між першою і другою хворобою ні в кількості вірусної РНК, ні в тривалості і тяжкості симптомів, тобто друге зараження виявилося не легшим за перше.
У п'яти пацієнтів з шести дослідники виявили антитіла до S-білку коронавірусу. У трьох з них антитіл виявилося досить багато, в порівнянні з іншими людьми, які перехворіли COVID-19. І принаймні у двох пацієнтів антитіла успішно нейтралізували як старий, так і новий варіанти коронавірусу. Однак це не врятувало їх від реінфекції, а після повторного зараження титри антитіл в крові знову почали зростати.
На думку вчених, повторне зараження може бути пов'язане не з недостатньою роботою антитіл, а з дефіцитом Т-клітинної відповіді на інфекцію. Разом з тим, дослідники нагадують, що на даний момент точно невідомо, яка концентрація антитіл достатня для повноцінного захисту від вірусу, а також невідомо, чи викликає вакцинація таку ж Т-клітинну відповідь, як вірус.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо,в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».