Фізики з Іспанії та США описали зародження бульбашки нового всесвіту всередині чорної діри на ранніх етапах розвитку старого всесвіту, що залежить від маси чорної діри і появи доменних стінок. На думку авторів роботи, ці двовимірні структури виявляють себе тільки в гравітаційній взаємодії, їхнє виявлення стане доказом гіпотези мультивсесвіту і пояснить природу темної матерії. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
Вчені розглянули так звані вакуумні бульбашки, які можуть зародитися і розширюватися на інфляційній стадії еволюції Всесвіту. Наприкінці цієї стадії бульбашки втрачають свою кінетичну енергію (уповільнюють розширення) і формують чорні діри. Подальша еволюція бульбашок визначається безліччю чорних дір. У разі, якщо вона менше деякого критичного значення, бульбашки складаються в сингулярність - точку простору-часу з нескінченною щільністю маси.
В іншому ж випадку бульбашки продовжують розширюватися і утворюють всередині чорної діри новий всесвіт, з'єднаний зі старим всесвітом просторово-часовим тунелем. На думку авторів дослідження, подібним чином на ранніх етапах еволюції Всесвіту могли виникати зародки нових (дочірніх) світів і доменні стінки, що відокремлюють їх від старго (батьківського) всесвіту .
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили загадкові спалахи, які можуть бути доказоміснування паралельного Всесвіту. Світіння було виявлено під час аналізу карти реліктового випромінювання, яке також називають "Луною Великого вибуху".