UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали причину вимирання стародавніх гігантських тварин

Представники мегафауни вимерли приблизно 30 тисяч років тому.

Вчені заявили про те, що причиною зникнення представників мегафауни, які населяли суперматерик Сахул, стали зміни клімату, що вплинули на кормову базу, повідомляє EurekAlert!.

Сахул об'єднував Австралію, Тасманію і Нову Гвінею. Пік розквіту гігантських тварин припав на період близько 360-570 тисяч років тому, але вже 30 тисяч років тому вони зникли. На думку деяких дослідників, це було пов'язано з появою аборигенів, які почали заселяти Австралію 50 тисяч років тому. Полювання на гігантських тварин і стала причиною їхнього вимирання.

У ході нового дослідження вчені порівняли раціон травоїдних, які мешкали на території Австралії 350-570 тисяч років тому і 30-40 тисяч років тому. Ізотопи кисню та вуглецю, що містяться в зубах звірів, дозволили фахівцям оцінити харчовий раціон організмів, а також температуру і вологість навколишнього середовища в момент формування кісткового утворення.

Виявилося, що на зникнення цих тварин вплинули зміни клімату, які спричинили зміну кормової бази. За словами дослідників, клімат став набагато сухішим, що докорінно змінило раціон тварин.

Результати нового дослідження побічно спростовують теорію про те, що причиною зникнення представників мегафауни став вплив людини.

Раніше американські вчені прийшли до висновку, що мамонтів згубили люди, а не зміни клімату. До таких висновків вони прийшли, вивчивши ізотопи азоту в бивнях, за якими змогли визначити вік відлучення дитини від матері. Вчені дослідили 15 бивнів мамонтів, віком від 40 до 10 тисяч років. У ході досліджень виявилося, що за 30 тисяч років вік відлучення від матері знизився з восьми до п'яти років. Це означає, що мамонти перебували під постійним тиском з боку мисливців.