Команда вчених із UK Biobank провела дослідження за участю 88 тисяч добровольців та визначила оптимальний час відходу до сну. За їхніми словами, оптимальний час, коли потрібно лягати спати, щоб не мати проблем із серцем, – 22:00-23:00, повідомляє ВВС.
За словами дослідників, пояснити виявлений зв'язок зі зниженням ризику проблем із серцем та інсультів може синхронізація сну з внутрішнім годинником. Природний 24-годинний ритм організму важливий для гарного самопочуття та уваги, а також впливає на артеріальний тиск.
У ході дослідження вчені збирали дані про сон добровольців протягом семи днів. Для цього вони використовували пристрій, схожий на наручний годинник. Після цього вчені спостерігали за здоров'ям серцево-судинної системи добровольців упродовж шести років.
Дещо більше, ніж у 3000 осіб були серцево-судинні захворювання. Здебільшого вони зустрічалися у тих, хто лягав спати пізніше чи раніше за «ідеальний час» - 22:00-23:00. Зв'язок зберігався після коригування тривалості та нерегулярності сну.
Вчені також намагалися контролювати інші фактори, що впливають на здоров'я серцево-судинної системи, такі як вік, вага, рівень холестерину, але наголошують, що їхнє дослідження не може довести причинно-наслідкового зв'язку.
«Результати свідчать, що ранній чи пізній відхід до сну може з більшою ймовірністю порушити біологічний годинник із несприятливими наслідками для здоров'я серцево-судинної системи. Найризикованіший час - після опівночі, потенційно тому, що це може зменшити ймовірність побачити ранкове світло, що скидає біологічний годинник», - заявив автор дослідження доктор Девід Планс з Ексетерського університету.
Вчені вважають, що 22-23:00 може бути оптимальним часом для сну для більшості людей, що дозволить зберегти здоров'я. Разом з тим вони підкреслюють, що дослідження виявило лише зв'язок, але не може довести причину і слідство.
Достатня кількість сну важлива для здоров'я людини. Більшість дорослих повинні спати від семи до дев'ятої години на добу. Але сон – не єдиний чинник, який може вплинути на здоров'я серця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше видання CNN розповіло про те, скільки часу потрібно спати дорослим та дітям. А також про те, як покращити якість сну та почати висипатися.