UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали нову небезпеку подорожей на Марс

Космічні подорожі можуть призвести до порушень роботи шлунково-кишкового тракту.

Вчені з Джорджтаунського університету заявили про те, що тривалі космічно подорожі, наприклад політ на Марс, можуть негативно позначитися на роботі шлунково-кишкового тракту (ШКТ) астронавтів і стати причиною розвитку пухлин у шлунку і кишечнику. Як повідомляє Phys.org, висновки дослідників були зроблені на підставі дослідів, проведених на лабораторних мишах.

На думку дослідників, подібні процеси можуть бути пов'язані з негативним впливом галактичних космічних променів. У ході дослідження вчені використовували тонку кишку мишей, яку піддавали впливу низьких доз радіації, що виділяються при розпаді заліза-56. Ще одну групу гризунів опромінювали гамма-квантами, а третя група тварин була в безпеці.

У результаті було встановлено, що у першої групи гризунів збільшувалася ймовірність розвитку злоякісних утворень і зменшувалася здатність ШКТ поглинати поживні речовини. Крім того, опромінення при розпаді ізотопів провокувало появу клітин зі старечим фенотипом (сукупністю зовнішніх ознак).

Дослідники стверджують, що кількість радіації, якої зазнавали гризуни, можна порівняти з місячним перебуванням у міжпланетному просторі. Сучасні ж технології екранування поки не дозволяють захищати астронавтів від впливу космічних променів.

Раніше Ілон Маск запропонував почати колонізацію Марса з термоядерних бомбардувань. Маск назвав Червону планету негостинною, а її тераформування (зміну клімату до придатних для життя умов) запропонував почати з створення парникового ефекту шляхом нагрівання атмосфери Марса. На думку бізнесмена, зробити Марс більш схожим на Землю можна за допомогою термоядерних вибухів над полюсами планети.