Вчені заявили про те, що камерунські дельфіни-горбані є найбільш уразливим видом Африки і можуть зникнути вже в найближчі роки через попадання в тенета рибалок, повідомляє Товариство збереження диких тварин.
Дельфіни-горбані (Sousa spp.) в минулому були широко поширені біля західних берегів Африки, Південно-Східної Азії, Індії та Австралії, і їхня чисельність становила кілька десятків тисяч особин. В останні роки їхня кількість почала різко скорочуватися внаслідок браконьєрського полювання на цих морських ссавців та їхню випадкову загибель у тенетах легальних і нелегальних рибалок.
Проведений перепис даного виду дельфінів показав, що екологи недооцінювали швидкість скорочення їхньої популяції - їхня поточна чисельність становить від однієї до півтори тисяч особин, а ареал проживання виявився роздроблений на безліч ізольованих і далеких один від одного куточків Атлантики.
Це відкриття вже змусило IUCN перевести цих дельфінів до списку вимираючих видів, що перебувають у критичному стані. Це зробило їх одними з найбільш рідкісних і вразливих тварин Африки, поряд з чорними носорогами, рівнинними горилами і гієноподбіними собаками.
За прогнозами екологів, чисельність цих дельфінів продовжить стрімко скорочуватися,оскільки жодна країна на Атлантичному узбережжі Африки не вживає серйозних заходів щодо захисту цих морських ссавців від попадання в тенета браконьєрів або легальних рибалок. Як сподіваються вчені, потрапляння Sousa teuszii до Червоної книги переконає уряди африканських держав серйозніше ставитися до цієї проблеми.
Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.