UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали грозову погоду небезпечною для дихання

Грози підвищують ризик загострення респіраторних захворювань.

Американські вчені зіставили метеорологічні дані і медичну статистику і підтвердили чутки про те, що грозова погода підвищує ризик загострення респіраторних захворювань. Особливо часто зі скаргами до лікарів звертаються літні люди, повідомляє Naked science.

Дослідники проаналізували статистику госпіталізацій за 14 років. Виявилося, що в грозові дні зростала кількість звернень зі скаргами на проблеми з диханням у літніх людей. Особливо помітний цей вплив у людей, що страждають респіраторними захворюваннями, такими як астма або хронічна обструктивна хвороба легень.

Вчені зібрали дані про грози в різних районах США, зафіксовані Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) з кінця січня 1999-го по грудень 2012 року. Їх порівняли з інформацією звернень за екстреною допомогою за програмою Medicare - медичного страхування американців старше 65 років.

За оцінками авторів роботи, за 14 років періоди грозовий погоди були відповідальні за 52 тисячі звернень до лікарів з приводу респіраторних проблем. Раніше озвучувалася теорія про те, що грозова погода може викликати проблеми з диханням через пилок, який піднімається в повітря, але нові дані з цим не дуже узгоджуються.

Зростання числа звернень відзначалося ще до проходження самої грози, а після неї спадало протягом одного-двох днів. Тому автори припускають, що головними причинами, що перетворюють грозу на додаткове випробування для респіраторної системи, є підвищення температури і збільшення кількості частинок пилу в повітрі, які спостерігаються ще до приходу самої грози, а після неї поступово знижуються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що через зміни клімату мільйони людей по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються, будуть перебувати під загрозою теплового стресу - небезпечного стану, який може привести до збою в роботі органів.