Вчені заявили про те, що хмари, які оточують екзопланети, є серйозною перешкодою на шляху виявлення життя на них. Повідомлення про це було поширене виданням The Atlantic.
Космічний телескоп "Хаббл" довгий час вивчав землеподобную планету GJ 1214b, яка розташовується біля зірки в сузір'ї Змієносця. За цей час телескоп кілька разів зняв планету, коли вона проходила по орбіті на тлі своєї зірки і світ світила проходив крізь її атмосферу. Але спектральний аналіз не зміг розповісти нічого про хімічний склад планети, оскільки її оточував щільний шар хмар. Атмосфера інших планет, схожих з GJ 1214b, також виявилася недоступною для телескопа "Хаббл".
На даний момент астрономи планують вирішити цю проблему, вивчаючи не екзопланети на тлі зірок, а вловлюючи світло від світил, коли воно відбивається від планети. Вивчення самих хмар можуть також вказувати на хімічний склад атмосфери.
В 2018 році NASA планує запустити телескоп "Джеймс Вебб", який стане заміною "Хаббла". Телескоп реєструє в інфрачервоному діапазоні, що дозволить йому просвічувати крізь хмари.
Раніше Стівен Хокінг заявив про те, що інопланетні цивілізації можуть виявитися войовничими кочівниками і поневолити Землю в разі контакту з ними. Вчений вважає, що якщо інопланетяни все-таки відвідають Землю, наслідки для землян можуть виявитися такими ж, як відкриття Колумбом Америки для корінних американців.