UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали хмари головною перешкодою для пошуку інопланетних цивілізацій

Телескоп "Хаббл" не може вивчити поверхню планети, вкритої щільним шаром хмар.

Вчені заявили про те, що хмари, які оточують екзопланети, є серйозною перешкодою на шляху виявлення життя на них. Повідомлення про це було поширене виданням The Atlantic.

Космічний телескоп "Хаббл" довгий час вивчав землеподобную планету GJ 1214b, яка розташовується біля зірки в сузір'ї Змієносця. За цей час телескоп кілька разів зняв планету, коли вона проходила по орбіті на тлі своєї зірки і світ світила проходив крізь її атмосферу. Але спектральний аналіз не зміг розповісти нічого про хімічний склад планети, оскільки її оточував щільний шар хмар. Атмосфера інших планет, схожих з GJ 1214b, також виявилася недоступною для телескопа "Хаббл".

Читайте також: Кожен десятий українець проти жінок на високих посадах у владі

На даний момент астрономи планують вирішити цю проблему, вивчаючи не екзопланети на тлі зірок, а вловлюючи світло від світил, коли воно відбивається від планети. Вивчення самих хмар можуть також вказувати на хімічний склад атмосфери.

В 2018 році NASA планує запустити телескоп "Джеймс Вебб", який стане заміною "Хаббла". Телескоп реєструє в інфрачервоному діапазоні, що дозволить йому просвічувати крізь хмари.

Раніше Стівен Хокінг заявив про те, що інопланетні цивілізації можуть виявитися войовничими кочівниками і поневолити Землю в разі контакту з ними. Вчений вважає, що якщо інопланетяни все-таки відвідають Землю, наслідки для землян можуть виявитися такими ж, як відкриття Колумбом Америки для корінних американців.