UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені навчилися друкувати паперових роботів у домашніх умовах

Завдяки новому винаходу можна роздрукувати собі з паперу основу для робота потрібної форми та доповнити її електронною начинкою.

Дослідник Анкур Мехта з Массачусетського технологічного інституту створив проект, який дозволяє людям роздруковувати роботів з паперу в домашніх умовах. Вартість такого робота не перевищує 20 доларів, при цьому він здатний повноцінно пересуватися і захоплювати предмети.

Проект Мехти базується на складних математичних обчисленнях. За допомогою розробленої дослідником системи можна роздрукувати з паперу основу для робота потрібної форми та доповнити її електронною начинкою вартістю близько 20 доларів. Розрахунки паперового тіла для робота здійснюють на спеціальній комп'ютерній програмі. Користувач дає програмі зрозуміти, що, наприклад, хоче двоколісного робота певних розмірів і певного призначення, після чого сервіс генерує йому паперовий макет, на якому будуть всі частини нового гаджета.

Зробити розрізи можна автоматично за допомогою спеціального вінілового різака - це забезпечить максимальну точність. Але при бажанні можна зробити це і самостійно за допомогою лінійки і ножа для паперу.

Команда під керівництвом Мехта уже створила з паперу величезну кількість простих роботів, які вміють пересуватися на підлозі різними способами, захоплювати і утримувати предмети.

Нова технологія робить роботів надзвичайно дешевими у виробництві. Паперові машини можуть згодитися для навчання дітей робототехніці. Також подібних роботів дуже легко лагодити - навіть якщо паперовий корпус пристрою буде повністю знищено, можна роздрукувати новий і переставити на нього електронні компоненти.

З цієї ж технології можна виготовляти і більш міцні машини. Наприклад, використовуючи замість паперу вініл, можна отримати робота, здатного надійно працювати довгий час. !zn

Читайте також:

Американські інженери представили прототип робокопа

Британські вчені пообіцяли незабаром представити серію бюджетних побутових роботів

Німецькі інженери продемонстрували літаючих роботів - чайку і бабку