UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені навчили робота добувати собі енергію з води за допомогою мікробів

Даних роботів можна запускати в забруднені водойми для очищення води в автономному режимі.

Група дослідників з Брістольського університету, Університету Західної Англії та Бристольської робототехнічної лабораторії на конференції IROS 2015 повідомила про створення водоплавного робота, який здатний самостійно добувати собі електроенергію з брудної води за допомогою мікробів.

Робот складається з гребного механізму з двома невеликими веслами і механізмом пропускання води, який регулює потік пропускається рідини. Всередині камери знаходиться мікробний паливний елемент, який очищає воду і виробляє електрику, заряджає конденсатор. Конструкція робота утримується на плаву за допомогою чотирьох буїв, які закріплені на корпусі.

Під час пересування робот відкриває заслінки і набирає в камеру з паливним елементом воду, роблячи десять гребків за десять секунд. Після чого робот закриває "рот" і три хвилини "перетравлює" набрану воду. Потім заслінки знову відкриваються, і робот пливе вперед, оновлюючи рідину в камері з паливним елементом.

Оскільки робот не потребує в зовнішніх джерелах енергії, він, в теорії, може пересуватися до повного очищення водойми або до повного зносу механізмів. Повідомляється, що робот виробляє енергію з надлишком, від кожного "ковтка" залишається близько одного джоуля невитраченої енергії, яку можна використовувати для живлення різних датчиків.

Як кажуть розробники, таких роботів можна запускати в забруднені водойми для очищення води в автономному режимі. Після вдосконалення елементів конструкції робот зможе витрачати на рух ще менше енергії, що в перспективі дозволить встановити додаткове обладнання, наприклад, створити систему управління мережею подібних роботів.

Читайте також: У Японії презентували робота-тенісиста

Раніше повідомлялося про те, що інженер з Австралії розробив робота-будівельника, здатного збудувати житловий будинок за рекордно короткий час. Перед початком процесу будівництва робот Hadrian на підставі інформації 3D CAD визначає майбутнє місце розташування кожної з цеглин. Потім робот самостійно нарізає цеглу та укладає її у відповідності з заданою послідовністю, залишаючи простір для труб і електропроводки.