UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені надрукували лінзи з функцією відео на 3D-принтері

Спонсорують розробку ВПС США з метою використання для льотчиків.

Американські інженери розробили контактні лінзи зі здатністю виводу візуальної інформації безпосередньо на очі. Майкл Мінгелла з Прінстона і його колеги "надрукували" винахід на 3D-принтері, повідомляє "New Scientist".

Контактні лінзи складаються з п'яти шарів, один з яких випромінює світло на поверхню ока.

Самі лінзи виготовлені з прозорого полімеру, всередині якого встановлено кілька компонентів: світлодіоди з нанорозмірних квантових точок, проводка з срібних наночастинок і органічні полімери, які виступають у ролі матеріалу для мікросхем.

Як зазначає Мінгелла, найбільш складним завданням виявилося підібрати хімічні речовини, здатні забезпечити міцний контакт шарів один з одним. Інша трудність полягала в тому, що кожна людина має унікальну форму очних яблук. Через це інженеры стежили за виготовленням контактної лінзи за допомогою двох відеокамер, щоб забезпечити її сумісність з оком пацієнта.

Робота фінансувалася ВПС США, які очікують, що новинка буде корисною для пілотів. Передбачається, що контактні лінзи будуть передавати безпосередньо на око інформацію про хід польоту.

Читайте також: Вчені навчилися контролювати гени силою думки

Втім, деякі вчені сумніваються в практичній цінності розробки. Так фізик Реймонд Мюррей з Імперського коледжу Лондона вважає, що необхідна для включення дисплея на світлодіодах напруга занадто висока.

До того ж, вченим необхідно забезпечити безпеку матеріалів, так як деякі, що використовуються нині, шкідливі для здоров'я.

Раніше вчені на 3D-принтері вперше надрукували автомобіль.