Японські вчені провели експеримент, який підтвердив, що бактерії можуть вижити в космосі. Це стало ще одним доказом на користь гіпотези панспермії, яка передбачає, що життя на Землю могло бути занесена з іншої планети, повідомляє Naked science.
У 2018 році вчені з Токійського університету вивчали нижні шари атмосфери і виявили бактерії з роду дейнококки на 12-кілометровій висоті. Вони жили там, не дивлячись на потужне іонізуюче випромінювання.
Після цього вчені перевірили ці бактерії на виживання в умовах відкритого космосу. Висушивши колонії дейнококків різної товщини, вони розмістили їх на зовнішній панелі японського модуля Міжнародної космічної станції, де ті знаходилися від одного року до трьох років.
Через три роки виявилося, що все колонії більше 0,5 міліметра змогли вижити в безповітряному просторі, але частково. Бактерії, які утворювали зовнішній шар, загинули, через що була утворена подоба захисного панциру для мікробів, які знаходились всередині, завдяки чому вони і вижили. Вчені вважають, що агрегати товщиною понад 0,5 міліметра можуть проіснувати на МКС в такому «режимі» від 15 до 45 років, а колонія в один міліметр потенційно може мешкати в умовах відкритого космосу до восьми років.
«Дехто думає, що життя - вельми рідкісне явище, яке сталося в нашому світі лише одного разу, хоча інші вважають, що воно здатна зародитися на будь-якій зручній для цього планеті. Якщо панспермія можлива, то життя повинно зустрічатися набагато частіше, ніж ми думали», - заявив провідний дослідник, професор Акіхіко Ямагіші з Токійського університету.
Вчені вважають, що бактерії можуть вижити при подорожі з Землі на Марс і назад. Така подорож може зайняти від декількох місяців до декількох років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше космонавт Іван Вагнер зняв з борту МКС відео, на якому можна було помітити п'ять загадкових об'єктів над Антарктидою.