Вчені заявили про те, що зірка KIC 8462852 не тільки загадково тьмяніє з часом, але і періодично нез'ясовним чином підвищує свою яскравість, що ставить під сумнів майже всі "природні" пояснення її миготіння. Висновки вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
"До теперішнього часу ми думали, що яскравість зірки змінюється лише в одному напрямку – іншими словами, ми вважали, що вона тільки тьмяніє. Те, що вона насправді іноді стає більш яскравою після періодів потьмяніння, не сумісне з більшістю поточних гіпотез", - заявив Джошуа Саймон з Інституту науки Карнегі у Пасадені.
У ході дослідження вчені проаналізували архіви двох обсерваторій: проекту ASASSN, автоматизованої системи пошуку наднових і огляду ASAS, в рамках якого вчені безперервно стежать за всім нічним небом більше 10 років.
Доступ до цих двох архівів дозволив вченим вирішити відразу два завдання – зрозуміти, як яскравість KIC 8462852 змінювалася в довгостроковому плані після того, як "Кеплер" вийшов з ладу і почав дивитися на інші ділянки неба, і дізнатися, як "зірка Таббі" виглядала до 2009 року, коли був запущений космічний телескоп.
Ці спостереження вказали на дві цікаві речі. По-перше, яскравість "зірки прибульців" продовжує падати в поточний час, і вона знизилася приблизно на 1,5%, немислиме значення за мірками астрономії, з лютого 2015 року.
До того ж, за останні 11 років KIC 8462852 пережила два дуже дивних періоди, коли її яскравість не знижувалася, а підвищувалася на досить довгий час. Це ставить хрест на всіх "астероїдних" і "планетних" теоріях про її тьмяніння, і накладає серйозні обмеження на інші, більш екзотичні сценарії, такі як зіткнення місяців або планет із зіркою або існування на її орбіті гігантського кільця пилу шириною майже мільярд кілометрів.
Що саме викликало ці підвищення яскравості "зірки Таббі", вчені поки не знають – для цього необхідно провести спостереження за KIC 8462852 в різних її частинах спектра і зрозуміти, чи стає вона більш помітною у всіх з них або тільки в деяких областях видимого або інфрачервоного випромінювання.
У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.
Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.
Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.