В Україні запустили у тестовому режимі онлайн-платформу для підприємців малого та середнього бізнесу "Дія.Бізнес", повідомила пресслужба розробника.
"Поки платформа працює у тестовому режимі. Вже навесні запрацює новий блок - консалтинг-зона для підприємців. Кожен підприємець зможе отримати онлайн-консультацію із фахівцями за допомогою відеозв'язку. Консультуватися можна на теми систематизації бізнес-процесів, фінансового управління, взаємодії з державою, психології бізнесу, HR, маркетингу та продажів", - йдеться у повідомленні.
Вказано, що зараз на порталі доступні:
- каталог бізнес-ідей зі зручними шаблонами;
- перелік усіх необхідних юридичних документів для відкриття бізнесу;
- онлайн-сервіси та програми підтримки для підприємців на одній сторінці;
- довідник підприємця, створена на основі матеріалів профільних державних органів та провідних компаній України;
- кейси конкретних проблем, питань та запитів.
Розробники зазначили, що у різних містах України планують відкрити центри підтримки та хаби для підприємців – консалтингові зони для малого та середнього бізнесу.
"У консалтингових зонах підприємцям нададуть консультації, вони зможуть представити свій продукт іншим підприємцям, пройти освітні програми та отримати додаткові послуги. Відкриття першої консалтинг-зони для підприємців заплановано на квітень-травень 2020 року в Харкові", - додали у пресслужбі.
6 лютого в Україні презентували мобільний додаток "Дія", який за задумом уряду має стати початком створення "держави у смартфоні". На сьогоднішній день за допомогою додатку українці можуть користуватися цифровим військовим посвідченням та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.
В уряді зазначили, що в цьому році мають оцифрувати ще 50 популярних державних послуг.
Як зазначив Андрій Паливода, звести все спілкування громадянина з державними органами до роботи з програмою на мобільному пристрої – задум дуже гарний. Але надто важкий для реалізації. Навіть якщо вдасться подолати людський фактор, усе одно виявиться, що перебудувати роботу існуючих держорганів не вийде. "Електронну державу" треба створювати з нуля.
Докладніше читайте у матеріалі Андрія Паливоди для ZN.UA "Держава в смартфоні": гарна, але далека від реалізації ідея".