UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї розробили робота для обстеження заражених коронавірусом

Пристрій створений на основі маніпуляторів, які застосовувалися для робіт у відкритому космосі.

У Китаї, де вже створений робот, здатний виявити підвищену температуру тіла у натовпі, з'явилася нова розробка для дистанційного обстеження людей, заражених коронавірусом, повідомляє агентство Reuters.

Університет Цінхуа продемонстрував робота, який дозволить лікарям не контактувати безпосередньо із зараженими коронавірусною інфекцією. Лікар, що проводить обстеження, може дистанційно керувати рухомою роботизованою рукою, здатною проводити УЗД, брати проби з рота пацієнта і контролювати роботу внутрішніх органів. Ці маніпуляції можуть виконуватися повністю віддалено, оскільки "рука" оснащена декількома відеокамерами.

"У нас хоробрі лікарі, - говорить професор Чжен Ганті, головний конструктор робота, - але ця інфекція дуже заразна... Ми можемо використовувати цей пристрій в найнебезпечніших випадках".

Ідея такої розробки виникла у професора Чжена, коли в Ухані був оголошений карантин, а кількість заражених і померлих зростала з кожним днем. Як інженер, а не лікар, Чжен дізнався, що важливою проблемою на початку епідемії були часті випадки зараження медперсоналу, що безпосередньо контактував з пацієнтами. Тоді професор вирішив використовувати технологію зовнішніх маніпуляторів, яка вже застосовувалася для роботи у відкритому космосі. Команда професора переобладнала два таких маніпулятори, зробивши їх повністю автоматизованими. За словами Чжена, роботи можуть навіть самі дезінфікувати себе.

Зараз готові лише два прототипи - один залишається в Пекіні, інший відправлений в Ухань і місцеві лікарі зможуть використовувати його вже з неділі.

Розробка професора Чжена не дешева - кожен пристрій коштуватиме 72 тисячі доларів, проте в університеті Цінхуа розраховують на державну підтримку.

Китай активно залучає нові технології для боротьби з епідемією. Застосовуються автоматичні розпилювачі дезінфікуючих засобів, боти попереджають людей про правила карантину, а штучний інтелект використовується для оцінки зараження. Тим часом Україна планує евакуювати з Китаю ще двох своїх громадян.