UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Ізраїлі археологи знайшли золоту монету і посуд, якому близько 1500 років

Знахідки належать до візантійського та ісламського періодів.

Команда археологів під час розкопок в Ізраїлі знайшла безліч старовинних артефактів, кухонних предметів, споруд і рідкісну золоту монету, повідомляє The Jerusalem Post.

Місто Рамат-га-Шарон перебуває недалеко від Тель-Авіва. Там хотіли почати будівництво нового житлового кварталу, але виявилося, що територія містить старовинні артефакти.

Археологи вперше проводили розкопки на цій локації. Вони знайшли тут кухонне приладдя, великий винний прес, різні споруди та золоту монету.

Всі ці предмети відносяться до візантійського й ісламського періодів. Вони дають можливість поглянути на повсякденне життя людей, які населяли цю територію.

Найцікавішою знахідкою виявилася золота монета, яку виготовили за часів правління візантійського імператора Іраклія, в 638-639 роках.

До кінця правління імператора Візантія втратила більшу частину своєї території, зберігши переважно грекомовні землі.

Читайте також: Археологи знайшли в Помпеях добре збережений скелет грецького раба

На монеті зображений хрест на скелі Голгофа, де, за віруванням християн східного обряду розіп'яли Ісуса Христа.

На ній також видряпано чиєсь ім'я, швидше за все, власника золотої монети. Ще є написи грецькою, і можливо, арабською мовами. Дослідники відзначили, що монета була викарбувана вже після того, як халіф Омар взяв Єрусалим в 637 році.

Крім цього археологи знайшли свідчення сільськогосподарської та промислової діяльності на цьому місці у візантійський період, близько 1500 років тому.

Серед інших речей вони виявили великий винний прес, вимощений мозаїкою, а також інсталяції та фундамент великої споруди, яку можливо, використовували як склад або яка навіть була чиєюсь садибою.

Крім того, археологи знайшли бронзовий ланцюжок для підвішування люстр, які використовувалися в церквах. На цьому місці також була майстерня з виготовлення скла.

Керівник розкопок Йоав Арбель зазначає, що в цей час люди тут не тільки працювали, а й жили, оскільки були знайдені дві печі для приготування їжі та руїни будинків. Припускають, що майстерня продовжувала роботу до XI століття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що вчені з'ясували, що стародавні жителі Хорватії походять від анатолійських предків. Виявилося, що в таких групах було заведено залишатися дружинам на тому місці, де жив батько чоловіка.