Телескоп «Хаббл» помітив незвичайну поведінку темної плями на Нептуні - гігантського урагану, який вперше був виявлений кілька років тому. Як повідомляється на сайті NASA, урагану, схоже, вдалося уникнути «загибелі», він змінив свій напрямок і викинув пляму поменше.
Шторм, розміри якого можна порівняти з Атлантичним океаном, був виявлений в північній півкулі Нептуна за допомогою «Хаббла» в 2018 році. Подальші спостереження показали, що він почав дрейфувати на південь, у бік екватора, де, як вважається, подібні урагани повинні зникнути.
Але, на подив учених, спостереження, які «Хаббл» провів в серпні, показали, що ураган змінив свій напрямок і почав рух на північ. Незважаючи на те, що вчені спостерігають за подібними плямами вже 30 років, така поведінка є аномальною.
Вперше плями на Нептуні зауважив «Вояджер-2», який пролетів повз планету в 1989 році, але вони зникли перш, ніж «Хаббл» зміг їх зафіксувати. Але вже в 1993 році телескоп виявив свою першу пляму і відтоді постійно спостерігає за ними. Такі урагани періодично з'являються, а потім зникають.
Вчені також помітили появу нового урагану, який вже назвали «темна пляма-молодша». Розмірами вона поступається своєму старшому «кузену», але з'явилася приблизно в той час, коли він почав рух на північ. Ймовірно, менша пляма відокремилося від більшої і зумовила зміну напрямку її руху.
Як такі урагани формуються, все ще залишається загадкою для вчених. Разом з тим, пляма, що з'явилося в 2018, поки що є найбільш вивченим і, ймовірно, допоможе дослідникам наблизитися до розгадки цієї таємниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені дослідним шляхом довели, що на Нептуні і Урані можуть йти алмазні дощі. Дослідники давно підозрювали це, але довести змогли тільки зараз