У минулому році був заснований міжнародний проект, в якому беруть участь науковці зі США, Аргентини, Польщі та України. На Антарктичному півострові у січні т. р. вже встановлено близько 40 автоматичних камер для спостереження за колоніями пінгвінів протягом антарктичної зими. Тепер же українські полярники візьмуть участь у нових дослідженнях, спрямованих на вивчення пінгвінів. Про це в коментарі DT.UA розповів доктор фізико-математичних наук , начальник і геофізик Першої української антарктичної експедиції на станції "Академік Вернадський", один з співкерівників проекту від України Геннадій Міліневський.
"У продовження нашого проекту з камерами українські полярники візьмуть участь у дослідженнях, що передбачають встановлення GPS-датчиків на лапи пінгвінів Аделі і передавачів, які надсилатимуть на супутник інформацію про переміщення пінгвінів, - на спини пінгвінів Дженту. Це дуже великий, можна сказати, фантастичний проект. Його вартість близько 350 тис. дол. (тоді як першого - 50 тис.). Кошти нашій команді з представників чотирьох країн надав Фонд CEMP з Комісії CCAMLR. У цьому проекті з передавачами і GPS-трекерами візьмуть участь (орієнтовно у грудні цього року) молоді біологи, які нещодавно відбули у 21-шу Українську антарктичну експедицію на станцію "Академік Вернадський", - розповів Він.
17 квітня до Києва повернулася ювілейна XX українська антарктична експедиція, 20 квітня її урочисто зустріли в Націнальному антарктичному науковому центрі.
31 березня нинішнього року в Антарктиду вирушила XXI експедиція українських вчених. У ній беруть участь семеро новачків і п'ятеро бувалих полярників. Вік – від 22 до 62 років.
Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".