Американські вчені зняли на камеру гігантську рибу, відому під назвою "морський змій", або oarfish. Спроби зафіксувати так званого оселедцевого короля в його природному середовищі існування не припинялися з 2008 року, пише Journal of Fish Biology.
Зйомки пройшли на глибині 438 метрів. Варто відзначити, oarfish входить у Книгу рекордів Гіннеса як найдовша хребетна риба на Землі. Довжина "змія" може досягати 17 метрів. Коли вчені вперше побачили її, то подумали, що це нафтова труба. У 2008 році команда фахівців працювала в Мексиканській затоці поблизу бурових установок BP, Shell і Chevron і натрапила на протяжний предмет. "Це була якась вертикальна блискуча штука. Але коли ми збільшили зображення, то зрозуміли, що перед нами риба!" - розповів тоді професор Марк Бенфілд BBC Earth.
- Найкращі фотографії National Geographic за травень 2013 року
Під час дослідження з'ясувалося, що oarfish абсолютно сліпий і здатний розвивати велику швидкість, незважаючи на тиск водної товщі. Риба-пасок, як її ще називають, мешкає на глибині від 200 метрів до кілометра. За словами вчених, через важкодоступність науці відомо про неї дуже мало. Оглянути її вдається або коли вона спливає на поверхню, або коли хвилі викидають померлу тварину до берега.
Першим оселедцевого короля описав норвезький дослідник Петер Асканіус в 1771 році. Цікаво, що при значній довжині ширина риби не перевищує кількох сантиметрів, що і дає їй схожість з паском. Істота мешкає в теплих водах Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Іноді вона зустрічається у косяках оселедця, що, імовірно, становить основний її раціон. Oarfish не представляє ніякої харчової цінності для людини.
На початку 2013 році біологи зняли на відео ще одного легендарного мешканця моря - гігантського кальмара. Тоді зйомки були проведені на глибині 630 метрів. Для їхнього здійснення знадобилася надчутлива апаратура. !zn
Читайте також:
Вчені змогли створити безпечні для алергіків квіти завдяки генній модифікації