Археологи виявили в стародавньому місті Блаундус на території сучасної Туреччини 400 вирізаних в скелі гробниць, вік яких оцінюється в 1800 років. Їхні стіни були розписані різними візерунками, і вони були пов'язані між собою, повідомляє Daily sabah.
Вчені ведуть розкопки на території стародавнього міста вже доволі тривалий час, тут було знайдено безліч елліністичних, римських і візантійських артефактів. Цього року дослідження були присвячені області некрополя.
У результаті археологи знайшли 400 скельних гробниць, стіни яких були прикрашені лозою і гронами винограду, а також квітами.
За словами керівника групи дослідників Біроля Кана, Блаундус був розташований на укріпленому пагорбі. «У місто був тільки один вхід, на півночі, а саме поселення оточувала ущелина, глибина якої в деяких місцях сягала 70 метрів», - зазначив він. За словами Кана, знайдені гробниці були виготовлені у ІІ столітті нашої ери. Ймовірно, це були сімейні поховання.
Учений додав, що в гробницях були знайдені кімнати різної форми і призначення. Так, в них зустрічалися арочні саркофаги і приміщення для проведення поховальних обрядів. Головний вхід у гробницю закривали мармурові двері, які відкривали для проведення обрядів або церемоній.
Дослідники з команди Кана вважають, що під містом можуть також знаходитися підземні поховання.
Стародавнє місто Блаундус було засноване римським полководцем Блаундусом, коли Олександр Великий вирушив у похід в Анатолію. Після Олександра Македонського містом правили римляни і візантійці. У ці періоди тут розташовувалася резиденція єпископів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологи з Німецького археологічного інституту, які проводять розкопки в Пергамському амфітеатрі в Туреччині, знайшли «елітні ложі», які призначалися для знатних відвідувачів. При цьому, місця в таких ложах були іменними.