UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Таджикистані виявили послання, написане давньогрецькою

Воно було присвячене "царю царів".

На горі в Таджикистані несподівано виявили давньогрецькі літери, які були висічені у камені, повідомляє Greek reporter. Зазначається, що відкриття зробив мешканець місцевого села, а згодом його вивчили вчені.

23 давньогрецькі літери складалися у фразу ΕΙΔΙΗΛΟ Υ…ϸΑΟΝΑΝϸΑΕ ΟΟΗ-ΜΟ ΤΑΚ-ΤΟΕ, яка перекладається як «це цар царів, Віма Такту».

Читайте також: Археологи знайшли в Єгипті прикраси віком 3500 років

Видання зазначає, що написи були зроблені на території, яка колись входила до складу Бактрії – країни, яка була завойована Олександром Македонським у 323 році до нашої ери, внаслідок чого сюди було принесено грецьку мову. Близько 123 року нашої ери рішенням кушанського царя Канішка використання грецької мови як адміністративної було скасовано.

Як правило, археологам важко робити нові відкриття у Таджикистані, що пов'язано з особливостями рельєфу країни. Особливо важко знаходити щось нове у важкодоступних гірських районах. Але з цим завданням чудово справляються місцеві жителі, які потім розповідають про знахідки вченим.

У цьому випадку давній напис знайшов місцевий пастух Санґінов Хайталі. Знахідку вдалося зробити завдяки сходу лавини. Через це до підніжжя гори було принесено фрагменти скелі зі стародавніми написами. На вцілілому фрагменті вдалося знайти напис, що складається з 23 літер, записаних у два рядки.

Раніше вчені змогли виявити в Гватемалі раніше невідомі локації майя докласичного періоду. Їм вдалося знайти міста, невеликі поселення, піраміди та спортмайданчики.