Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі, університету Колорадо і Массачусетського технологічного інституту змогли створити працюючий "світловий процесор", передає Digital News Arena.
Насправді це звичайний чіп, але для зв'язку з периферією він використовує не електричний, а оптичний інтерфейс, що дозволяє досягати швидкостей передачі даних в 10-50 разів вище, ніж раніше.
Процесор складається з двох ядер, в кожному з яких 70 мільйонів транзисторів, а його розміри складають 3х6 мм. Також процесор містить 850 фотонних компонентів, які служать для відправки і прийому світлового сигналу.
"Це важлива віха. Жоден інший процесор не може використовувати світло, щоб спілкуватися із зовнішнім світом", - сказав професор комп'ютерних наук Каліфорнійського університету в Берклі Володимир Стоянович, який очолював розробки.
Також процесор має швидкість обробки даних в 300 Гбіт/с на квадратний міліметр площі кристала. Зазначається, що "світлові процесори" здатні передавати дані в декілька потоків одночасно завдяки різним кольорам світла, який проходить через чіп, а крім цього, світлові процесори є набагато більш енергоефективними в порівнянні зі звичайними.
У липні компанія IBM розробила 3, доступні на ринку.