UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США створено біороботів із м'язових клітин, якими можна керувати

В основу нової моделі лягли смужки клітин скелетної мускулатури, які допомогли біороботу рухатися вільніше, і одночасно збільшили можливості контролю над ним.

Американські учені представили мініатюрних біороботів, створених на основі клітин м'язової тканини, які пересуваються за допомогою електричних імпульсів, повідомляє The Daily Mail.

Каркас біороботів, довжина яких не перевищує 6 мм, друкується на 3D-принтері зі спеціального гідрогелю, а як рушійну силу використовують клітини скелетних м'язів. Швидкість пересування цих роботів може змінюватись і залежить від частоти електроімпульсів. Раніше вчені використовували у своїх дослідженнях м'язові клітини серця, але виявилося, що роботи, створені на їхній основі, значно гірше піддавалися управлінню.

Завдяки таким властивостям гідрогелю, як гнучкість і міцність, роботам можна надавати різної форми. Керівник дослідницької групи Рашид Башир зазначив, що разом з колегами планує інтегрувати в систему нейрони, що дозволить використовувати для керування роботами не тільки електричну, а й хімічну стимуляцію.

Відеоролик, що демонструє можливості мініатюрних роботів, опубліковано на YouTube. Вчені вважають, що у майбутньому подібні системи можуть знайти широке застосування у різних галузях медицини, таких як хірургія, фармацевтика або створення високотехнологічних імплантатів. Як приклад використання таких біороботів Башир навів очищення людського організму від певних токсинів. !zn

Читайте також:

Світу показали роботів майбутнього, здатних відчувати, виражати емоції і малювати портрети (відео)

Японського астронавта на МКС буде супроводжувати робот-андроїд

Вчені створили робота-бігуна, швидшого за найшвидшу людину планети (ВІДЕО)