UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США розробляють нову багатоцільову ракету-перехоплювач для системи протиракетної оборони

Компанія Raytheon займається створенням системи ПРО США з середини 2000-х років.

Компанія з США Raytheon приступила до розробки багатоцільової ракети-перехоплювача MOKV (Multi-Object Kill Vehicle) для системи протиракетної оборони (ПРО). Нова ракета отримає кінетичну бойову частину, яка зможе вражати кілька балістичних цілей, повідомляється на сайт Raytheon.

Нова бойова частина отримає вдосконалені сенсори і поліпшені системи управління траєкторією польоту. Також будуть встановлені системи зв'язку, завдяки яким перехоплювач зможе отримувати оновлену інформацію про балістичних цілях від наземного компонента системи ПРО.

Розробка MOKV здійснюється за замовленням Агентства протиракетної оборони США. Контракт на проведення науково-дослідних робіт був укладений у серпні 2015 року, а його сума склала 9,8 млн дол. Коли саме Raytheon планує завершити розробку нової бойової частини для протиракет на даний момент не уточнюється.

Створення системи ПРО США під назвою GMD, розробкою якої займається Raytheon, ведеться з середини 2000-х років. В рамках даної програми на території Сполучених Штатів планується розмістити протиракети GBI, які оснащені екзоатмосферними кінетичними бойовими блоками EKV. Такі блоки після відділення від розгінного ступеня будуть виходити на траєкторію зіткнення з балістичної ціллю.

Планується, що система GMD буде випускатися у варіантах наземного і морського базування. На даний момент вже було вироблено 17 запусків з перехопленням мети, з яких 9 були невдалими. Також США здійснили і 19 "холостих" пусків протиракети, з яких виявилися невдалими 3.

Читайте також: Іран анонсував власну систему протиракетної оборони

20 жовтня на півночі Атлантичного океану ракетний есмінець США USS Ross успішно перехопив балістичну ракету в ході демонстрації, яка відбулася в рамках спільних навчань 9 флотів країн-союзників присвячених відпрацювання роботи системи оборони від оперативно-тактичних ракет Maritime Theater Missile Defense (MTMD) Forum.

На початку 2000-х розгортання системи ПРО планувалося для захисту Європи від загрози тероризму з Близького Сходу (зокрема, з Ірану). У США неодноразово наголошували, що розміщення ПРО не спрямована проти Росії.

Тим не менш, в РФ регулярно погрожують ЄС і США заходами у відповідь на розгортання новим комплексом ПРО в Європі, наприклад, приціленням ядерних ракет на відповідні країни. На тлі напруженості в Європі через конфлікт в Україні Росія участила погрози про застосування ядерної зброї, а також вже переправляла комплекси "Іскандер" в Балтійський регіон - Калінінград.

В кінці 2014 року США почали розгортання системи ПРО у Румунії.

Також нещодавно посол Росії в Швеції заявляв, що якщо Швеція увійде в НАТО, РФ переорієнтує війська і ракети на країну. Аналогічну загрозу озвучував посол РФ в Данії.

Нещодавно Сергій Лавров звинуватив президента США Барака Обаму в обмані і недотриманні своїх слів. "Президент Обама говорив, що якщо іранське ядерне питання вирішиться, то зникне і потреба у створенні в Європі системи протиракетної оборони", - цитує видання Rzeczpospolita слова Лаврова, який додав, що обіцянки американського президента виявилися неправдою.

Пізніше в Держдепартаменті звинуватили Лаврова в "перекручуванні" слов Обами щодо ПРО в Європі.

25 вересня нижня палата парламенту Польщі уповноважила президента ратифікувати технічну угоду про будівництво протиракетної бази США в Редзіково на півночі країни. Будівництво військової бази в селищі Редзіково заплановано почати в 2016 році, а в 2018 році там будуть розміщені мобільні батареї з ракетами середньої дальності SM-3.