UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США розробили здатні об'єднуватися мікросупутники

Отримана в результаті об'єднання система повністю відповідає повнорозмірним супутникам.

Американська компанія NovaWurks розробила мікросупутники-модулі, здатні в космосі об'єднуватися в більші системи. Розробка супутників, які отримали назву HiSat, ведеться за контрактом Агентства перспективних оборонних проектів міністерства оборони США.

Нові мікросупутники здатні об'єднатися в космосі в систему, яка за своїм можливостям відповідає або навіть перевершує повнорозмірні супутники. Розробники припускають, що запуск системи окремими мікросупутники буде обходитися дешевше, ніж одиночний запуск повнорозмірного супутника.

Читайте також: Росія запустила ракету-носій "Рокот" із супутниками військового призначення

Як очікується, перший HiSat буде виведений на орбіту в 2016 році на борту ракети-носія Falcon 9 як попутного вантажу. Потім в 2016-му і 2017 роках у космос вирушать більш великі мікросупутники. Пізніше вони сформують системи для спостереження за поверхнею Землі та космічним сміттям.

Раніше компанія Boeing оголосила про введення в експлуатацію першого в світі супутника, який використовує повністю електричну силову установку. Телекомунікаційний супутник ABS-3A, який важить трохи більше двох тонн, буде здійснювати покриття Південної Америки, Близького Сходу і Африки в C - і Ku-діапазонах.