Американська компанія NovaWurks розробила мікросупутники-модулі, здатні в космосі об'єднуватися в більші системи. Розробка супутників, які отримали назву HiSat, ведеться за контрактом Агентства перспективних оборонних проектів міністерства оборони США.
Нові мікросупутники здатні об'єднатися в космосі в систему, яка за своїм можливостям відповідає або навіть перевершує повнорозмірні супутники. Розробники припускають, що запуск системи окремими мікросупутники буде обходитися дешевше, ніж одиночний запуск повнорозмірного супутника.
Як очікується, перший HiSat буде виведений на орбіту в 2016 році на борту ракети-носія Falcon 9 як попутного вантажу. Потім в 2016-му і 2017 роках у космос вирушать більш великі мікросупутники. Пізніше вони сформують системи для спостереження за поверхнею Землі та космічним сміттям.
Раніше компанія Boeing оголосила про введення в експлуатацію першого в світі супутника, який використовує повністю електричну силову установку. Телекомунікаційний супутник ABS-3A, який важить трохи більше двох тонн, буде здійснювати покриття Південної Америки, Близького Сходу і Африки в C - і Ku-діапазонах.