Турист знайшов в Словаччині під вирваним з коренем деревом 147 срібних монет, які датуються XIII-XIV століттями. Як повідомляє «Новое время», більшість монет - це віденські пфенінги, але є також угорські імітації пфенінгів, які були викарбувані в 1251 і 1330 роках.
Археологи стверджують, що спочатку монети зберігалися в шкіряній або тканинній обгортці, яка не збереглася. За часів, коли скарб ховали, поруч, ймовірно, знаходилася якась пам'ятка, яка допомогла б його потім знайти. Ймовірно, це було якесь дерево, оскільки ні скелі, ані джерела поруч немає.
Матуш Сладок з Регіонального управління пам'ятників Трнави розповів, що виявлення пфенінгів, захованих ще в середині XIV століття, не є рідкістю. У Словаччині їх знаходили в основному на заході країни.
«Власники ховали своє рухоме майно, особливо гроші, в основному в неспокійні часи, коли вони намагалися захистити його від ворогів або грабіжників. Той факт, що скарби все ще на місці, передбачає, що його власники не забрали його через смерть. Але також можуть бути випадки, коли вони поверталися після бойових дій, але не могли знайти гроші», - пояснив Сладок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше ізраїльські археологи випадково знайшли цінні золоті монети, яким не менше 1 100 років. Монети із золота 999 проби, яка вважається найчистішою, знаходились в глиняній посудині.