Європейське космічне агентство пояснило, звідки взялася сантиметрова вибоїна на склі ілюмінатора одного з модулів Міжнародної космічної станції. На думку астронавта Тіма Піка, винуватцем утворення тріщини стало космічне сміття розміром з піщинку. Відповідне пояснення було опубліковано на сайті ESA.
Удар припав на скло одного з семи ілюмінаторів оглядового купола, розташованого на однойменному модулі МКС. Космічне сміття невеликих розмірів, яке було, можливо, частинкою фарби або металевої пилинкою, не змогло пробити чотиришарову скляну панель. Сама подія ніяк не вплинула на життя і роботу астронавтів на станції.
Для захисту членів екіпажу від космічного сміття, МКС обладнана спеціальними панелями і елементами, які дозволяють станції ухилитися від зіткнення з космічними об'єктами. Разом з тим, шматок космічного сміття розміром близько сантиметра може серйозно зашкодити функціонуванню станції, а 10-сантиметровий шматок розірве її на частини.
Іноді небезпека зіткнення сміття з МКС стає настільки реальною, що астронавтам доводиться евакуюватися зі станції. Остання часткова евакуація відбулася 16 червня 2015 року.
Раніше вчені заявили про те, що незабаром космічне сміття не тільки заважатиме досліджувати космос, але і стане небезпечним для Землі. При цьому має значення не тільки розмір сміття, але і швидкість, з якою воно обертається. На думку дослідників, незабаром на навколоземній орбіті буде так багато сміття, що досліджувати глибокий космос, наприклад, відправляти супутники на Плутон або пілотовані експедиції на Марс, буде неможливо.