UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії завершили клінічні випробування вакцини від коронавірусу

Вчені підтвердили безпеку вакцини для здоров'я.

У російському Сеченовському університеті завершилися клінічні випробування вакцини від коронавірусу. Як повідомляє «РБК», завданням випробувань було підтвердити, що вакцина, яку розробили в Центрі Гамалеї, безпечна для здоров'я.

«Безпечність вакцини підтверджена. Вона відповідає безпеці тих вакцин, які зараз присутні на ринку», - заявив директор Інституту медичної паразитології, тропічних і трансмісивних захворювань Сеченовського університету Олександр Лукашев.

Перед початком випробування вакцини добровольців обстежували, перевіривши відсутність антитіл до коронавірусу, потім їх ізолювали на два тижні, щоб не допустити зараження, а після провели вакцинацію. Добровольців розділили на дві групи: одна отримала одну дозу вакцини, а друга - дві.

За словами Лукашева, ні в тих, ані в інших не було виявлено ніяких негативних реакцій, крім підвищення температури в перші дні. Виписку добровольців планують на 15-20 липня, після цього за їхнім станом буде встановлено спостереження, щоб оцінити, як себе поводить імунітет.

Випробування вакцини, розробленої російським Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Н.Ф. Гамалеї (НІЦЕМ), почалися 17 червня в двох місцях - в Сеченовському університеті і військовому госпіталі імені Бурденка, в кожному з них взяли участь 38 добровольців. В університеті випробовувалася вакцина у вигляді порошку, з якого розчин для введення в м'яз готували на місці, а в госпіталі - рідка вакцина, призначена для внутрішньом'язового введення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

За даними ВООЗ, на початок липня в світі на людях випробували 17 вакцин від коронавірусу. На даний момент найперспективніша з них - вакцина, яку розробляє Оксфордський університет.

Читайте також: В усьому світі розробляється майже 150 вакцин від коронавірусу - ВООЗ

Раніше чотири країни ЄС уклали угоду з фармацевтичним гігантом AstraZeneca на поставку не менше 300 мільйонів доз вакцини AZD1222.

Угода, підписана англо-шведською компанією та Європейським альянсом інклюзивних вакцин, також зробить вакцину доступною для будь-якої країни ЄС, яка бажає взяти участь у цій ініціативі.