UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ пропонують блокувати зарубіжні сервіси за відмову реєструватися в реєстрі Роскомнагляду

До 9 червня уряд РФ має підготувати 13 підзаконних актів, що уточнюють, як буде працювати закон про реєстрацію сайтів і популярних блогерів.

Чиновники зможуть блокувати іноземні сайти за небажання реєструватися на території Росії. Відповідне положення прописано у проекті постанови уряду, підготовленому у Роскомнагляді, повідомляє "Независимая газета". Це торкнеться ресурсів, які дозволяють користувачам обмінюватися повідомленнями. Власникам сайтів і програм дають п'ять днів, щоб відправити у відомство набір відомостей про себе, - з моменту, коли від них вимагали цю інформацію.

Як повідомляє видання, серед таких ресурсів - Twitter, Facebook, Google. Згідно з постановою уряду, вони або добровільно включаться до реєстру Роскомнагляду, або без суду і слідства будуть заблоковані. Для реєстрації потрібно вказати повне найменування юридичної особи (або повне ім'я фізичного власника), адресу, паспортні дані або державний реєстраційний номер юридичної особи, ІПН, електронну пошту, доменні імена сайтів.

До 9 червня уряд РФ має підготувати 13 підзаконних актів, що уточнюють, як буде працювати закон про реєстрацію сайтів і популярних блогерів. Зараз цей закон зобов'язує будь-які російські сайти і приграми реєструватися у Роскомнагляді. Різниця лише в тому, що вітчизняним ресурсам за невиконання вимог загрожує адміністративне стягнення, а зарубіжні проекти не можна притягти до відповідальності: тому на них чекає повне блокування на рівні російських інтернет-провайдерів, відзначає "НГ".

Нагадаємо, раніше у травні розгорівся скандал після висловлювання заступник керівника Роскомнагляду Максима Ксензова про можливості влади РФ "хоч завтра заблокувати Twitter і Facebook". За словами чиновника, ці ресурси "не надто охоче видаляють контент на вимогу Роскомнагляду". Ксензов підкреслив, що їхнє блокування стане повчальним уроком, "сигналом іншим закордонним інтернет-майданчикам". На це чиновник отримав різку відповідь з закликом "включити мізки" від прем'єра Дмитра Медвєдєва, адекватність заяв Ксенозова також пообіцяли спецперевірити. Пізніше президент Володимир Путін, виступаючи на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ), запевнив, що соціальні мережі в Росії закривати не будуть. !zn

Читайте також:

У Росії прийнято закон, що обмежує права блогерів

У Росії заблокували всі сайти, пов'язані з "Правим сектором"

У Росії влада хоче повністю блокувати сайти, що містять нелегальний контент

Кремль має намір маніпулювати громадською думкою в Америці і Європі через інтернет