UA / RU
Підтримати ZN.ua

У прибережних водах Антарктиди виявлений ряд невідомих науці видів

Антарктида була ізольована від решти світу близько 30 мільйонів років тому.

Антарктида – континент зі специфічною флорою і фауною. Близько 30 мільйонів років тому вона була відокремлена від решти світу Антарктичною циркумполярною течією, через що і замерзла. За винятком перелітних птахів, інші види, які проживають в Антарктиді, ендемічні і еволюційно стародавні. У прибережних водах Аргентинського архіпелагу був виявлений цілий ряд невідомих науці видів. Про це в коментарі DT.UA розповів біолог-аквалангіст, доцент кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету ім.В. Каразіна Андрій Утєвський.

"я досліджував паразитів риб Антарктики, особливо п'явок, описав шість нових видів, які більше ніде не зустрічаються. І зараз у мене в процесі описування ще, напевно, з десяток невідомих науці видів. Причому два нові види я виявив в акваторії станції. Вони ще не описані. Бо потрібно вивчити їхню морфологію, анатомію, провести молекулярно-генетичний аналіз, що вимагає часу і коштів. Крім того, треба придумати назву тварині, а це дуже непросто, оскільки на планеті існують мільйони видів. Фауна кожного острова унікальна. Працюючи під водою, ми в цьому переконалися. Буває, наближаємося до прилеглого острова - і здається, що він такий самий, як наш, де станція, а занурившись під воду, бачимо, що там або бідна фауна, або взагалі нічого, тобто все живе знесене льодами, айсбергами", розповів учений.

17 квітня до Києва повернулася ювілейна XX українська антарктична експедиція, 20 квітня її урочисто зустріли в Націнальному антарктичному науковому центрі.

31 березня нинішнього року в Антарктиду вирушила XXI експедиція українських вчених. У ній беруть участь семеро новачків і п'ятеро бувалих полярників. Вік – від 22 до 62 років.

Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".