UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Норвегії турист виявив піктограми бронзової доби

Він помітив незвичайний колір скель.

Турист Тормод Ф'єдл виявив у Норвегії піктограми бронзової доби. Він помітив незвичайні кольори на скелі поруч із місцем, куди його родина вибралася для відпочинку, повідомляє Heritage daily.

За допомогою фільтрів на камері смартфона, Ф'єдл зміг виділити різні відтінки кольорів. В результаті він розглянув зображення човна з веслярами, тварини та кількох людських постатей.

Читайте також: Археологи знайшли статую бога смерті майя цивілізації

Піктограми знайшли в Естфольді – одному із найдавніших регіонів Норвегії. Тут було знайдено більшість петрогліфів, піктограм та курганів.

Ф'єлд зв'язався з місцевою владою та археологом Йоне Кіле-Весіком (фахівцем з наскального мистецтва), після цього для дослідження знахідки вирушили фахівці з Норвезького інституту досліджень культурної спадщини (NIKU).

В результаті команда з NIKU підтвердила відкриття та заявила, що знахідка датується бронзовою добою. За словами Яна Магне Гьєрде з NIKU, це одна з найраніших пам'яток наскельного мистецтва в цій частині країни.

Бронзова доба в Скандинавії почалася невдовзі після 2000 року до нашої ери з появою та використанням бронзових інструментів. Після цього було систематичне впровадження технології обробки бронзи близько 1750 року до нашої ери.

Археологи зізнаються, що виявлені піктограми можуть здатися сформованими природними пігментами. Але на скелі зібрано так багато "збігів", що вони не можуть бути просто збігами.

Через історичну важливість точне місцезнаходження тримається в секреті, і NIKU заявляє лише, що це місце знаходиться в муніципалітеті Мосс. Така таємність пов'язана з тим, що пігменти, які використовуються для піктограм, легко пошкодити, і навіть людського дотику достатньо, щоб завдати їм непоправної шкоди.

Раніше вчені, які вивчали сільську місцевість неподалік муніципалітету Танум у провінції Бохуслен вздовж західного узбережжя Швеції, виявили близько 40 петрогліфів, які були вирізані на поверхні скелі. Вік знахідки оцінюється у 2700 років.