UA / RU
Підтримати ZN.ua

У надрах Плутона може існувати рідкий океан - NASA

З сьогоднішнього дня станція New Horizons перейшла в "повільну" фазу передачі даних, у тому числі і геологічної інформації, яка допоможе роз'яснити це питання.

Науковці не виключає ймовірності того, що під поверхнею Плутона може знаходитися рідкий океан, чиє існування дослідники бачать у проявах геологічної активності на поверхні карликової планети.

Про це заявив учасник наукової команди автоматичної міжпланетної станції New Horizons Білл Макіннон на прес-конференції в штаб-квартирі NASA.

"Ми поки не можемо точно визначити масу Плутона, але деякі непрямі дані вказує на те, що він не настільки щільний, як ми очікували. Це змушує нас підозрювати, і я підкреслюю, що це лише гіпотеза, що під поверхнею Плутона може ховатися рідкий океан", - пояснив науковець.

Поки станція New Horizons передала на Землю лише 5% даних, зібраних під час прольоту через систему Плутона, і тому у дослідників поки немає ніяких аргументів на користь або проти цієї теорії.

Як пояснив Алан Стерн, науковий керівник місії, з сьогоднішнього дня космічна станція перейшла в "повільну" фазу передачі даних, у тому числі і геологічної інформації, яка допоможе роз'яснити це питання.

Читайте також: NASA виявило ще один гірський хребет на "серці" Плутона

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.

Раніше повідомлялося, що New Horizons 14 липня завершив свою місію, коли досягнув мінімальної відстані до Плутона (приблизно 12,5 мільйонів кілометрів) і пролетів повз нього. Він передав на Землю останній і найбільш чіткий знімок поверхні планети.