UA / RU
Підтримати ZN.ua

У музеї Австралії випадково знайшли рідкісного хижого молюска

Раніше цей вид бачили тільки на картинках в книгах.

У колекції музеї Квінсленда випадково виявили рідкісного хижого молюска. Колекцію черепашок протягом 50 років збирала мешканка міста Брісбен, а потім передала її музею. При фотографуванні понад 200 тисяч об'єктів колекції і знайшовся новий хижий молюск, повідомляє «Популярная механика».

Істота називається Amoria thorae, вона відноситься до сімейства м'ясоїдних морських равликів Volutidae і являє собою новий тип молюска. Цей вид зустрічається настільки рідко, що вчені до цього бачили його тільки на картинках в книгах.

Раковина у Amoria thorae набагато менша, ніж у інших спіралеподібних м'ясоїдних молюсків. У неї кремовий колір з більш темними лініями, які утворюють хвилеподібний візерунок, що йде зверху вниз.

«Я бачив ілюстрації мушлі цього морського равлики в книзі, але офіційно вона ніколи не описувалася. Уявіть мій захват, коли, фотографуючи цю нову колекцію, я виявив не один, а цілих два примірника цього потенційно нового виду!», - заявив куратор музею Квінсленда.

Хижі молюски живуть по всьому узбережжю Австралії. Деякі з них зустрічаються в прибережних водах південної Індонезії. Харчуються ці молюски в основному іншими молюсками і голкошкірими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Восьминоги можуть жбурляти один в одного водорості та ракушки

Раніше вчені повернули до життя мікроскопічне багатоклітинних тварин, яке провело 24 тисячі років у вічній мерзлоті Сибіру. Тварина, відоме як бделлоїдна коловратка, знайшли в річці Алазея в російській Арктиці.