Вчені з Океанографічного інституту Вудс-Хоула виявили у чорних дельфінів, які живуть біля узбережжя Гавайських островів, вокальні діалекти. Як повідомляє Naked science, на думку дослідників, це означає, що різні групи дельфінів навмисно не спілкуються одна з одною.
"Ця група чорних дельфінів знаходиться в одному і тому ж середовищі. Той факт, що у них різний вокальний репертуар, означає, що вони навмисно не спілкуються одна з одною. Це можна порівняти з різними групами в школі - у кожної свій сленг. Вони ідентифікують себе за допомогою певної мови, стверджуючи цей поділ і підкреслюючи свою відмінність", - заявила провідний автор дослідження Емі Ван Хіз.
Дослідники займалися вивченням дельфінів протягом 15 років. У результаті їм вдалося ідентифікувати різні групи тварин, створивши пов'язану базу даних. Виявилося, що найбільш нечисленна група складається з декількох особин. Далі подібні групи об'єднуються, утворюючи "кластери", а кластери, в свою чергу, складають "спільноти" чорних дельфінів. Команда Ван Сіз кілька років записувала голоси тварин за допомогою спеціалізованого підводного мікрофона, також збираючи їхні генетичні зразки. Потім вчені ретельно класифікували окремі типи дельфінів за записами, розбиваючи їх на окремі групи.
"Це дозволило скласти карту вокального репертуару, яку ми могли б накласти на карту соціальної структури китів. Якщо дві соціальні групи здаються схожими один на одного з акустичної точки зору, це, ймовірно, означає, що вони регулярно спілкуються один з одним, використовують подібні місця проживання та мисливські угіддя і добувають їжу. Це дає нам краще уявлення про соціальні зв'язки між групами ссавців. У довгостроковій перспективі це може допомогти зрозуміти як їхнє генетичне різноманіття, так і їхню еволюцію", - вважають вчені.
Раніше вчені провели експеримент, в рамках якого довели, що тварини з більшим розміром мозку по відношенню до маси тіла володіють більш високим інтелектом.