У Мексиці народилася дитина, при зачатті якої вперше використали мітохондріальну ДНК третьої людини. Немовля з'явилося на світ ще у квітні, проте про успіх експерименту повідомили лише зараз, повідомляє Українська служба ВВС з посиланням на журнал New Scientist.
Операцію проводив американський медик Джон Чан. Відбулася вона в Мексиці, оскільки в США закони ще забороняють використання цієї методики.
До Чану звернулася йорданська пара, чиї дві дитини раніше померли від синдрому Лея - спадкового захворювання, яке супроводжується нейрометаболическим синдромом. Необхідність зачаття від трьох батьків пояснювалася наявністю відповідають за розвиток хвороби генів в материнській мітохондріальної ДНК.
В ході операції Чан переніс ДНК мітохондрій жінки-донора в яйцеклітину матері, убезпечивши її тим самим від синдрому Лея. На момент публікації дитині виповнилося п'ять місяців, і негативних факторів здоров'я у нього не зафіксували.
Метод "трьох батьків" полягає в пересадці ДНК мітохондрій від жінки-донора в яйцеклітину матері. В результаті дитина отримує мітохондріальну ДНК від третьої сторони. Вчені вважають, що це дозволяє уникнути впливу мутацій з боку матері, які можуть призвести до таких захворювань, як синдром діабету і глухота.
Раніше повідомлялося, що вченим вдалося отримати живі зародки мишей з незапліднених яйцеклітин