Мисливці за старожитностями виявили скелет найдавнішого - і, можливо, найдивнішого - анкілозавра в горах Середнього Атласу в Марокко. Він унікальний тим, що його шипи кріпилися безпосередньо до скелету, що зазвичай не зустрічається в тваринному світі, повідомляє The Guardian.
«Зазвичай, коли ми бачимо броню у стегозаврів і анкілозаврів, шипи вбудовані в шкіру, а не кріпляться до скелету. В даному ж випадку вони не тільки торкаються скелета, але зрослися з ребрами», - заявила палеонтолог з Музею природної історії в Лондоні Сюзанна Мейдмент.
Науковці музею викупили скелет з приватної колекції за суму, яку вони не розголошують. Спочатку дослідники думали, що це скелет нового виду стегозаврів, який був знайдений в тому ж регіоні в 2019 році. Але мікроскопічний аналіз тонких зрізів скам'янілості виявив характерні візерунки волокон, унікальні для анкілозаврів.
Відкриття виявилося настільки дивним, що вчені навіть подумали, що скелет є фейком. Разом з тим, КТ не показала жодних слідів того, що скелет склали з декількох або якимось чином «склеїли».
Вік скам'янілості оцінили в 168 мільйонів років, це означає, що виявлена істота була одним з перших анкілозаврів, що ходили по Землі. Це також перший анкілозавр, знайдений в Африці. За словами Мейдмент, це може бути ранній анкілозавр, що став предком для інших. Або ж вчені мають справу з абсолютно новою гілкою.
Назва «анкілозавр» означає «жорстка ящірка». Це великі травоїдні родичі стегозаврів. У них були черепа у важкій броні, тіла з шипами і важкі хвости. Тварини виростали до семи метрів в довжину і важили близько чотирьох тонн. В основному вони відомі за скам'янілостями з США і Канади, що датуються 74-67 мільйонами років тому. Нова скам'янілість передбачає, що задовго до цього істоти могли жити по всій земній кулі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше в Канаді виявили новий вид хижого кембрійського членистоногого, якому 500 млн років. Новий вид виділяється великим розміром - у нього була велика голова і пласке тіло.