UA / RU
Підтримати ZN.ua

У людській ДНК знайшли основну причину запальних захворювань кишківника

Ліки від цього типу захворювань поки що немає, проте деякі препарати проти інших хвороб показали ефективність у зменшенні симптомів.

Група дослідників з Інституту Френсіса Крика та Університетського коледжу Лондона виявила ділянку ДНК, яка регулює запалення макрофагів, що може призвести до запальних захворювань кишечника (ЗЗК): таке місце в геномі є у 95% людей із цим захворюванням, пише ВВС.

Хвороба Крона та виразковий коліт є найбільш поширеними формами запальних захворювань кишківника. Це часто починається у підлітковому чи молодому віці.

У запальному захворюванні кишечника беруть активну участь лейкоцити, звані макрофагами. Вони затоплюють слизову оболонку кишківника, де виділяють хімічні речовини – цитокіни, які призводять до масивного запалення.

Читайте також: Поки немає свого, Apple впровадить у айфони сторонній чат-бот

Запалення є частиною нормальної реакції організму на інфекцію, але занадто сильне та тривале запалення може мати руйнівні наслідки.

Препарату для лікування конкретно ЗЗК поки що не існує, проте, як з'ясували вчені, деякі ліки від інших хвороб, наприклад, раку, здатні заспокоїти надмірне запалення кишечника. Наразі шукаються способи обережного використання таких ліків.

Раніше вчені з Ірландського національного університету Корка з'ясували, що мікроби в кишечнику можуть відігравати роль у виникненні соціального тривожного розладу, і наголосили, що це відкриває нові можливості для лікування.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!