Археологи виявили в Національному Києві-Печерському заповіднику фундамент і залишки стіни, яка була зруйнована ханом Батиєм під час облоги Києва e 1240 році, повідомляє ВВС з посиланням на завідувача сектором археології заповідника Сергія Тараненко. За словами дослідників, стіни і фундамент складаються з валунів, невеликих уламків колотого каменю та уламків давньоруської цегли – плінфи.
Довжина стіни оцінюється в 21 метр, поки що археологи розкопали лише частину фундаменту, а відкрити знахідку повністю планують у наступному році. Крім того, вченим вдалося виявити також залишки давньоруського браслета з плетеним орнаментом.
За словами Тараненко, ця знахідка була частиною стіни, яка оточувала "верхню" Лавру. Побудували її в кінці XII столітті, простояла вона близько 150 років, до нашестя монголо-татар і взяття Києва в 1240 році. Наступна кам'яна стіна навколо Лаври після навали монголо-татар з'явилася тільки в XVII столітті на кошти Івана Мазепи.
Раніше українсько-польська команда археологів під час розкопок біля села Пороги на березі Дністра зробила унікальну знахідку: скелет молодої жінки, кістки якої були ретельно прикрашені чорними відмітинами перш, ніж були покладені в курган.