UA / RU
Підтримати ZN.ua

У кажанів з Великої Британії знайшли новий вид коронавірусу

Доказів того, що він може передаватися людям, немає.

Вчені з Університету Східної Англії, Лондонського зоологічного товариства та Міністерства охорони здоров'я Англії знайшли у британських підковиків новий вид коронавірусу, пов'язаного з тим, який викликає COVID-19 у людей. Разом з тим, доказів того, що новий коронавірус може передаватися людям, дослідники поки не знайшли, повідомляє «Новое время».

Крім того, свідчень того, що він може заразити людей в майбутньому, якщо не мутує, також немає.

У ході дослідження вчені зібрали зразки фекалій у більш ніж 50 кажанів в Сомерсеті, Глостерширі і Уельсі. Після цього їх відправили на вірусний аналіз в Громадську охорону здоров'я Англії. В одному зі зразків вчені знайшли новий коронавірус, який позначили RhGB01.

Дослідники відзначають, що це перший випадок, коли сарбековірус (коронавірус, пов'язаний з атиповою пневмонією) був виявлений у підковиків (виду Rhinolophus hipposideros) і вперше виявлений у Великій Британії. За словами вчених, ці кажани майже напевно є носіями вірусу протягом дуже довгого часу. Виявити ж це не вдавалося, оскільки до цього їх не вивчали в такому контексті.

Разом з тим, новий вірус навряд чи становить загрозу для людини, якщо не мутує.

«Дослідження походження SARS-CoV-2, вірусу, що викликає COVID-19 у людей, зосереджено на підковиках, але існує близько 1400 інших видів кажанів, і вони становлять 20% відомих ссавців. Наші результати підкреслюють необхідність надійного тестування генотипу цих типів вірусів в популяціях кажанів по всьому світу. І це піднімає важливе питання про те, які інші тварини переносять ці типи вірусів», - заявила одна з дослідників Дайана Белл.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: В Олімпійському селищі Токіо-2020 підтверджені перші випадки зараження коронавірусом серед спортсменів

Раніше китайські вчені заявили про те, що їм вдалося знайти у кажанів цілу групу нових коронавірусів. Серед них один, який є найбільш близьким до вірусу, який став причиною нинішньої пандемії.